Kam v CHKO Český kras

Turistika má v CHKO, především díky své poloze v blízkém okolí Prahy a snadné dostupnosti, dlouhou tradici. ​​​​​​​V CHKO udržuje Klub českých turistů cca 140 km značených cest. Včetně té nejstarší, červeně značené cesty Vojty Náprstka. Značené turistické cesty vedou při okraji či v blízkosti většiny maloplošných chráněných území a na nejatraktivnější místa Českého krasu.

Upozornění pro návštěvníky

Naučné stezky v Českém krasu

Tipy na výlety

 

Informační středisko

Sídlí v samém centru CHKO Český kras v obci Svatý Jan pod Skalou v impozantní budově bývalé fary, v nejstarší dochované budově bývalého klášterního areálu, který je národní kulturní památkou.

​​​​​​Místo je skryté mezi skalami láká především svými památkami a výhledem ze Skály, který ročně ocení 50 tisíc návštěvníků.

Informační středisko CHKO Český kras

 

Dům přírody CHKO Český kras

Návštěvnické středisko vzniká u Koněpruských jeskyní v geologicky pozoruhodném území národních přírodních památek Kotýz a Zlatý kůň nad velkolomem Čertovy schody.

Zahájení provozu je plánováno na začátek školního roku 2023.

Dům přírody CHKO Český kras

 

Koncepce práce s návštěvnickou veřejností

Pro území CHKO Český kras zpracováváme s dalšími partnery tzv. koncepci práce s návštěvnickou veřejností, která hodnotí dílčí plochy v CHKO z hlediska zranitelnosti a negativních projevů návštěvnosti a stanoví, jak by měla vypadat jejich interpretace pro návštěvníky.

Koncepce práce s návštěvnickou veřejností Českého krasu